Aktualności

          • Dzień Mamy

          • 26 maja obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt w roku – Dzień Mamy. To wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim Mamom za ich miłość, troskę, cierpliwość i codzienne wsparcie.

            Historia Dnia Matki sięga czasów starożytnych, kiedy oddawano cześć matkom i boginiom płodności. Współczesne święto narodziło się jednak na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Anny Jarvis, która chciała upamiętnić swoją mamę oraz podkreślić rolę matek w społeczeństwie. Z czasem tradycja rozprzestrzeniła się na wiele krajów świata.

            W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja już od 1914 roku. Tego dnia dzieci wręczają swoim mamom kwiaty, laurki i drobne upominki, okazując wdzięczność oraz miłość.

            W różnych krajach święto to wygląda nieco inaczej. W Wielkiej Brytanii obchodzony jest tzw. „Mothering Sunday”, który przypada w marcu i ma swoje korzenie w tradycji religijnej. W Stanach Zjednoczonych Dzień Matki przypada w drugą niedzielę maja i często świętowany jest podczas rodzinnych spotkań oraz wspólnych posiłków. We Francji mamy otrzymują kwiaty, prezenty i specjalne rodzinne życzenia, a w Japonii symbolem tego dnia są czerwone goździki oznaczające miłość i szacunek dla mam.

            Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz codziennego uśmiechu. Dziękujemy za Waszą miłość, cierpliwość i ogromne serce.

            Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy!

          • Dzień Flagi

          • Z okazji Dnia Flagi nasze Przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach patriotycznych. Dzieci wzięły udział w uroczystym pochodzie ulicami naszej miejscowości, śpiewając patriotyczne piosenki i dumnie prezentując symbole narodowe. Nie zabrakło biało-czerwonych flag, kotylionów oraz uśmiechu i radości ze wspólnego świętowania. Przedszkolaki aktywnie włączyły się również w akcję promowania symboli narodowych poprzez naklejanie patriotycznych akcentów w różnych miejscach naszej miejscowości. Była to piękna lekcja patriotyzmu, szacunku do Ojczyzny oraz wspólnego celebrowania ważnych dla Polski symboli.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • W dniach 27–28 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska, zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.

            Autyzm nie jest chorobą, lecz zaburzeniem rozwoju związanym z funkcjonowaniem układu nerwowego. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolska inicjatywa, której symbolem jest kolor niebieski – wyraz solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

            Wydarzenie miało charakter edukacyjny oraz sportowo-rekreacyjny. Jego celem było ukazanie, że każdy, bez względu na swoje możliwości, może aktywnie uczestniczyć w sporcie i osiągać sukcesy na miarę własnych możliwości. Przygotowane konkurencje sprzyjały integracji, wzmacniały relacje oraz budowały poczucie wspólnoty wśród uczestników. Wszystkim zmaganiom towarzyszył doping i radość, a uczestnicy zostali uhonorowani medalami i pamiątkowymi dyplomami.

            Gratulujemy uczestnikom!

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia nasze Przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi.

            Z tej okazji odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci dowiedziały się, jak dbać o naszą planetę i dlaczego ochrona środowiska jest tak ważna.

            Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały również bomby nasienne, które pomogą stworzyć kolorowe i przyjazne dla owadów miejsca.Własnoręcznie przygotowane bomby nasienne zasiliły naszą planetę nową roślinnością, przypominającwszystkim, jak ważna jest troska o przyrodę i wspólne dbanie o środowisko naturalne.

            To był dzień pełen ciekawych rozmów, zabawy i ekologicznych działań!