• Spotkanie klasy drugiej i trzeciej z pisarzem

• Spotkanie z autorem ulubionej książki to prawdziwa frajda dla każdego dziecka. Dnia 21 września  w Bibliotece Publicznej w Wilkowie-Osiedlu gościł MARCIN PAŁASZ - pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk.

Podczas z spotkania z uczniami klasy drugiej i trzeciej pisarz wyjaśnił dzieciom skąd czerpał pomysły do pisania utworów. Omówił proces powstawania książki - od jej pomysłu do wydania. Dzieci słuchały z zaciekawieniem oraz żywo reagowały na jego słowa. Zadawały pisarzowi dużo różnych pytań, na które autor odpowiadał. Za miłe i atrakcyjne spotkanie uczniowie wręczyli pisarzowi podziękowanie.

• Rzecznik Praw Ucznia

• 18 września uczniowie klas IV–VIII wybierali Rzecznika Praw Ucznia.

Po przeprowadzeniu głosowania opiekunka SU – Monika Szewczuk podliczyła głosy. Największą ilość głosów otrzymał pan Piotr Piotrowski i to on zostaje Rzecznikiem Praw Ucznia na rok szkolny 2023/2024.

Rzecznik Praw Ucznia na rok szkolny 2023/2024 –

pan  Piotr Piotrowski

• Samorząd uczniowski

• 18 września 2023 r. odbyły się wybory do SU spośród wyznaczonych przez klasy IV – VIII kandydatów (22). Ośmioro z nich z największą liczbą głosów zakwalifikowało się w skład samorządu.

Wyniki:

1. Kacper Bocheński

2. Kinga Pikul

3. Oliwia Niedzielska

4. Zuzanna Wrutniak

5. Mateusz Tęcza

6. Błażej Duda

7. Małgorzata Wytrykusz

8. Pola Warzecha

GRATULUJEMY !!

• Dzień kropki

• 15 września przedszkolaki uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszystkich ubrania były ozdobione kolorowymi kropkami. Dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycia. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

• ZEBRANIA Z RODZICAMI - KLASY 6-8

• 14.09.2023 r. - Czwartek, godzina 16.30, ul. Kochanowskiego 2:

klasa 6a - sala 1

klasa 7a - sala 3

klasa 7b - sala 2

klasa 8 - sala 6

14.09.2023 r. - Czwartek, godzina 16.15, ul. Szkolna 6:

klasa 6b - sala 10

14.09.2023 r. - Czwartek, godzina 16.30, ul. Szkolna 6:

klasa 5b sala 13

• Trening Umiejętności Społecznych (TUS) w Złotoryi!

• Trening Umiejętności Społecznych (TUS) w Złotoryi! 👥

Zajęcia TUS są odpowiednie dla Twojego dziecka, jeśli:

- ma trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji

- jest nieśmiałe lub wycofane społecznie

- ma trudności z rozpoznawaniem emocji u siebie i innych, radzeniem

sobie z nimi

- jest niepewne swoich możliwości

- ma trudność w pracy z grupą

Co trenujemy podczas zajęć?

- umiejętności rozpoznawania emocji u siebie i innych

- umiejętności nazywania emocji i radzenia sobie z nimi

- umiejętności komunikacyjne

- wzmacniamy wiarę w swoje możliwości

- umiejętności stawiania granic i respektowania ich u innych

- umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych

- umiejętności współpracy w grupie, z rówieśnikami i dorosłymi

START:

⏰ Październik 2023 – Czerwiec 2024

💡 Dwie grupy wiekowe

1) Dzieci w wieku 10-12 lat

2) Dzieci w wieku 13-14 lat

👉 Kameralne grupy, profesjonalne wsparcie, indywidualne podejście i

dziewięć miesięcy cotygodniowej pracy grupowej!

Liczba miejsc ograniczona.

ZAJĘCIA CAŁKOWICIE BEZPŁATNE dzięki dofinansowaniu Darczyńców

Prowadząca: Katarzyna Markiewicz - psychoterapeutka, trener TUS.

Współprowadząca - Łucja Marchaj-Miller - obecnie podczas studiów

psychologicznych.

☎️ Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 692-806-867.

• Narodowe czytanie

• Od kilku lat do stałego kalendarza imprez w naszej szkole weszło prezentowanie przez Uczniów najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Całodzienna impreza to nie tylko możliwość obcowania z wybitnymi utworami będącymi podstawą naszej kultury i tożsamości, ale również okazja do zaznajomienia się historią, sztuką i wielkimi ideami czasów, w których powstawały.

Nasza szkoła wzięła udział w “Narodowym czytaniu wielkiej literatury” – akcji pod patronatem Prezydenta RP. Tegorocznym tematem zadanym przez Pana Prezydenta było ”Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Gościem w placówce, czytającym fragmenty dzieła była pani Wanda Grabos – Przewodniczaca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Złotoryjskiego.

8 września 2023r. uczniowie klas V – VII podczas słuchania fragmentu opisu przyrody dokonywali przekładu intersemiotycznego tekstu i w ten sposób powstały fantastyczne prace plastyczne!

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to, co napisała Eliza Orzeszkowa,  jest ponadczasowe.

Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania w naszej szkole przygotowały i przeprowadziły p. Monika Szewczuk i p. Emilia Siwiak.

• Dożywianie

• Informujemy, że dożywianie rozpocznie się  18 września 2023r.

Warunkiem korzystania z dożywiania jest wypełnienie deklaracji i złożenie jej w sekretariacie Szkoły.