• ZEBRANIA Z RODZICAMI

          • 22.11, godzina 16:30

            Budynek przy ulicy Szkolnej

            klasa 5b - sala nr 13

            24.11, godzina 16:30

            Budynek przy ulicy Szkolnej

            klasa 4a - sala nr 9

            klasa 5a - sala nr 10, odwołane

            Budynek przy ulicy Kochanowskiego

            klasa 6a - sala nr 4

            klasa 6b - sala nr 2

            klasa 7a - sala nr 6

            klasa 8a - sala nr 1 

            klasa 8b - sala nr 3

          • Wizyta przedszkolaków w bibliotece

          • „ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

            Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

             

            Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W dniu 17.11.2022r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Wilkowie-Osiedlu. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez panią Karolinę. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej laurkę. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie!

          • Laboratoria Przyszłości - listopad

          • Czy PROFILAKTYKA musi być nudna? Zdecydowanie NIE!

            W listopadzie, uczniowie klas 6-8 pod opieką pani pedagog Kamili Borodacz-Maciejskiej podjęli się niezwykle trudnego zadania - nakręcili film profilaktyczny.

            Pani pedagog zadała im jedno pytanie – jaki jest ich sposób na nudę? Jeśli ktoś myśli, że jedyne, co zajmuje młodych ludzi to smartphony, gry i Internet bardzo się w tym momencie zdziwi. Okazuje się bowiem, że nasi uczniowie rozwijają swoje liczne pasje, a niektóre z nich zaskoczyły nawet ich najbliższe koleżanki i kolegów.

            Śpiew w zespole ludowym, akrobacje z piłką nożną, gra w koszykówkę, taniec, spacery z psem to pierwsze z pomysłów na nudę, o których opowiedzieli nasi uczniowie. Kolejne, nagrywać będziemy do końca miesiąca.

            Wszystko to przy pomocy sprzętu zakupionego dzięki udziałowi w projekcie #Laboratoria Przyszłości. Przy nagrywaniu filmu korzystaliśmy z aparatu Canon EOS M50 Mark II oraz mikrofonu Sennheiser MKE 200.  Wysoka jakość obrazu uzyskanego za pomocą aparatu nie wymaga właściwie żadnej obróbki, z kolei mikrofon przydał się zwłaszcza podczas nagrań na świeżym powietrzu.

            Do końca miesiąca będziemy pracować nad kolejnymi nagraniami, które następnie zmontujemy tworząc z nich spójny film.

            A dlaczego film o sposobie na nudę? Bo nuda źle wpływa na samopoczucie a w konsekwencji na zdrowie psychiczne. Dlatego tak ważne jest rozwijanie w sobie pasji. Możliwe, że dzięki zajęciom w ramach #Laboratoriów Przyszłości, nie jeden z naszych uczniów odkryje w sobie pasję do filmowania i fotografii.

            Na razie zapraszamy do obejrzenie fotosów z planu zdjęciowego. Premiera filmu na stronie internetowej szkoły pod koniec miesiąca.

          • Mój różaniec

          • Każdego roku w miesiącu październiku uczniowie klasy III szkoły podstawowej biorą udział w konkursie: "Mój różaniec". W tym roku prace konkursowe przygotowało 15 uczniów. Komisja konkursowa wyróżniła wysiłki 3 uczniów. Nagrodzone różańce to prace:

            Amelii Kaczmarek, Mai Radzioch oraz Leny Żytomirskiej.  

            Serdecznie gratuluję wyróżnionym uczennicom i dziękuję pozostałym za piękne, pomysłowe prace.

            Gracjana Kapsa

          • Dzień Postaci z Bajek

          • W piątek 5.11.2022r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Z okazji Dnia Postaci z Bajek, uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję przebrać się za ulubionych bohaterów bajek i filmów. Na naszych korytarzach można było spotkać m.in. smerfy, Boba Budowniczego, Gnijącą Pannę Młodą, Shreka, Minionka, Czerwone Kapturki, jednorożce, wilk, czarownice, księżniczki, zwierzęta i wiele innych.

            Klasa 5b wraz z wychowawczynią p. Emilią Siwiak odwiedziła oddziały przedszkolne i przeczytała przedszkolakom baśnie. Nasze maluchy poznały m.in. historie „Jasia i Małgosi”, „Trzech Małych Świnek” oraz „Wilka i Siedmiu Koźlątek”. Dzieci słuchały bardzo uważnie i miały także okazję odpowiadać na pytania do usłyszanych bajek. 

            Dziękujemy za świetną zabawę!

          • Dzień Świętego

          • Dnia 28.10.2022 r. w szkole odbył się" Dzień Świętego". W tym dniu uczniowie klas VIb i  VIIIa przeprowadzili w klasach IV- VIII quiz " Czy znasz tego świętego". Ukierunkowanie na konkretnego świętego było wskazówką na codzienną drogę świętości i dobra. Myśl przewodnia quizu- każdy może być święty. Najlepiej zaprezentowała się kl. VI a najwięcej świętych odgadł uczeń kl. VIII a .

          • Wycieczka klasy IIIa i IVa do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

          • W dniu  7 października 2022r. uczniowie klasy IIIa i IVa wraz z wychowawcami (J. Kuriata i P. Piotrowski) uczestniczyli w wyciecze do Dobkowa, w ramach realizacji projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych i niwelacja negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19 wśród uczniów szkół podstawowych Gminy Złotoryja”.

            Dużą niespodzianką były zajęcia w sali laboratoryjnej, gdzie uczniowie sami przeprowadzili niesamowite eksperymenty. Ponadto dzieci dowiedziały się dużo o ruchach kontynentów, wulkanach i przeszłości ziemi. Poczuły też, jak trzęsie się ziemia.

            Wiedza została przekazana w sposób ciekawy i dynamiczny, z wykorzystaniem modeli i wizualizacji cyfrowych. Była to nauka przez zabawę.

            To miejsce zrobiło na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie.

            Jeszcze tu wrócimy….. ;)

          • Wycieczka klas VI do Karpacza

          • 5 października 2022 r., w ramach realizacji projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych i niwelacja negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19 wśród uczniów szkół podstawowych Gminy Złotoryja, klasy VI a i VI b pojechały do Karpacza.

            Uczniowie zwiedzili Multimedialne Muzeum Karkonoszy, które prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na edukację i pozwala uczniom udać się na wyprawę przez miliony lat dziejów Karkonoszy. Dzieci mogły także aktywnie sprawdzić swoją wiedzę, a nawet się pobawić.

            Szóstoklasiści zwiedzili także Świątynię Wang, jako przykład architektury skandynawskiej. Pogoda dopisywała, więc do świątyni poszliśmy pieszo. Trasa była niełatwa, ale pozwalała poczuć, że jesteśmy w górach. Krajobrazy były cudowne.

            Wróciliśmy w dobrych humorach i zadowoleni. Czekamy na kolejne wyjazdy.

          • Święto Jabłka u przedszkolaków

          • 28 września dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego obchodziły Święto Jabłka. Tego dnia na wszystkich czekało wiele atrakcji: jabłkowy taniec, rozwiązywanie zagadek, zabawy zręcznościowe. Przy okazji zabaw przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o jabłku, zapoznały się z różnymi gatunkami jabłek, ich kolorami, kształtami, zapachem. Rozmawiały o tym, co możemy przygotować z tych owoców. Ponadto wykonały kilka zadań matematycznych: tworzyły zbiory, przeliczały owoce, porównywały wielkość, wykonywały ćwiczenia wspomagające kształtowanie orientacji przestrzennej. Dzieci stworzyły również własne jabłka wypełniając kontury wydzieranką z kolorowego papieru, w co włożyły wiele serca i cierpliwości. Na zakończenie dnia wysłuchały utworu J. Brzechwy pt. „Entliczek - Pentliczek”, po czym zamieniły się w „robaczki” i chętnie pozowały do zdjęć w „jabłku”.

          • Międzynarodowy Dzień Muzyki

          • W tym roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki, który wypadał w sobotę 1 października, ale uczniowie już wcześniej przygotowywali się do tego święta.
            Na lekcjach muzyki rozmawiali o jej roli w życiu; zbierali informacje, co nam daje muzyka, gdzie jest wykorzystywana. Poznali słynnych polskich kompozytorów oraz wyszukiwali cytaty związane z muzyką i ukazujące jej siłę. Uczniowie mogli także zaprezentować swoje ulubione utwory. Powstały prace plastyczne: „ Muzyka w moich oczach”.
            A w poniedziałek 3 października dzieci przyszły do szkoły z jakimś elementem muzycznym na garderobie. Były koszulki ze słuchawkami, nutami czy kluczem wiolinowym. Były także rzeczy związane z muzyką wykonane samodzielnie, np. instrumenty lub nuty.
            Podsumowaniem święta jest  gazetka o muzyce i jej ważności w naszym życiu , bo przecież uwrażliwia na piękno, wyzwala różne emocje, łagodzi obyczaje i jest uniwersalnym językiem ludzkości.