• MISTRZOSTWA POWIAU W MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

•  9 lutego 2023 roku w Złotoryi na hali sportowej TĘCZA, odbyły się zawody sportowe w mini piłce siatkowej.

Naszą szkołę w „dwójkach siatkarskich” reprezentowały dziewczynki z klasy IV w składzie: Marcelina Walentynowicz, Aleksandra Wrutniak, Lena Pluta, Gabrysia Dziwirek, Hanna Rewig, Julia Starzyńska i Lena Brzyska.

Dziewczynki dzielnie walczyły zajmując IV miejsce.

W „trójkach siatkarskich” reprezentowały nas uczennice z klasy V w składzie: Agata Brzóska, Martyna Kurowska, Kinga Pikul, Maja Harkot, Aleksandra Ejlak, Lena Licnerska, Zuzanna Pawluczuk i Iga Zenter.

Dziewczyny w zaciętej walce, dały pokonać się drużynie z SP3 w Złotoryi i zajęły II miejsce.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

• Bezpieczne ferie zimowe

• Dnia 01 lutego 2023 r. odbył się apel grupy

„Pacholęta” – „ Bezpieczne ferie zimowe”. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami p. Joanną Kuriatą i p. Iwoną Pieterek  przygotowali przedstawienie pt.” Bezpieczne zabawy zimowe”. Przypomnieli rady i przestrogi, o których należy pamiętać w czasie zimowego odpoczynku.

Dzielnicowy p. Mateusz Suchecki przedstawił bezpieczne zachowania, do których powinny stosować się uczniowie. Policjanci rozdali wszystkim dzieciom odblaski, które mają chronić je przed wypadkiem.

Po tych cennych  radach i przestrogach ferie zimowe czas rozpocząć……!!!!

• Zabawa karnawałowa klas IV-VIII

• 8 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował  w naszej szkole zabawę karnawałową dla klas IV-VIII.
            Szóstoklasiści ustroili wcześniej salę gimnastyczną i o 16-tej rozpoczęły się tańce. Za stronę muzyczną odpowiedzialni byli chłopcy z klasy VIIIb. Większość uczniów przebrała się , a pomysły niektórych były naprawdę ciekawe. W połowie zabawy uczestnicy wybrali najciekawsze stroje w poszczególnych klasach, a pani Małgorzata Czuber wręczyła symboliczne nagrody.
            Zabawa trwała do 19-tej. Uczniowie szczególnie lubili prezentować  znane im  układy taneczne. Pierwsze miejsce zajęła belgijka.
            Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy zabawy, opuszczali szkołę z nadzieją, że czas szybko minie do kolejnej zabawy karnawałowej!

• „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”

• Zima to ciężki okres dla ptaków. Pod śniegiem trudno znaleźć pożywienie. Aby im pomóc, uczniowie naszej szkoły bierze co roku udział w akcji „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Klasa trzecia również włączyła się do tych działań.

Podczas zajęć  dowiedzieliśmy się jakie ptaki zimują w Polsce i czym je dokarmiać. Zorganizowaliśmy zbiórkę pokarmu. Systematycznie obserwujemy nasz szkolny karmnik i dbamy o to, aby nie zabrakło ptaszkom jedzenia.

Przypominamy, jeżeli chcemy prawidłowo dokarmiać ptaki musimy przestrzegać pewnych zasad:

-ptaki dokarmiamy tylko wtedy, gdy zima jest mroźna i śnieżna,

-jeżeli zaczynamy dokarmiać ptaki, powinniśmy to robić regularnie, ponieważ ptaki przyzwyczajają się,

-karma musi być świeża i czysta,

-w karmniku należy utrzymywać czystość, usuwając co kilka dni powstałe nieczystości

Zachęcamy pozostałych uczniów do włączenia się w tę akcję.

J. Kuriata

• Gwarek vs Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W tym dniu zawodnicy sekcji Sitting Volley MUKS „Gwarek Wilków” wspierali WOŚP odpowiadając na zaproszenie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Wrocławiu. Rozgrywając mecz pokazowy i integracyjny z uczniami tejże szkoły pokazali, że będą grać do końca świata i jeden dzień dłużej- nawet wbrew przeciwnościom losu.

• Współfinansowanie zadania przez UG

• Zadanie: Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie pływania i piłki siatkowej w roku 2023 jest współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Gminy Złotoryja zgodnie z umową RO-VI.526.5.2023.

• Laboratoria przyszłości - luty 2023 r.

•    Uczniowie naszej szkoły już od kilku miesięcy korzystają ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu #Laboratoria przyszłości.

Tym razem uczniowie klas piątych w trakcie zajęć informatycznych mogli poznać Intelino Smart Train – inteligentny pociąg akumulatorowy z torem, który został zaprojektowany z myślą o graczach w każdym wieku, a jego głównym zadaniem jest aktywizowanie do nauki  poprzez zabawę.

Intelino to klasyczna lokomotywa z wagonami, ale ponownie wynaleziona od podstaw. Pociąg jest prosty, ale jednocześnie wyrafinowany. Krótko mówiąc, jest to „najmądrzejszy pociąg”,  jaki kiedykolwiek zbudowano.

Pojazd  jest gotowy do zabawy od razu po wyjęciu z pudełka.  Zadaniem uczniów pracujących w grupach było zmontowanie  szyn, podłączenie wagonów i wysłanie pociągu na tor. Najtrudniejsze okazało się jednak zbudowanie toru i zaprogramowanie trasy według pomysłu innej grupy.

A w czym tak naprawdę tkwi tak wielki potencjał Intelino? Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie, m.in. za pośrednictwem aplikacji lub stosować ukryte czujniki i tworzyć polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Dzieci uczą się w ten sposób programowania w zabawnej grze i próbują wykorzystywać nowoczesne technologie w praktyce.

Zajęcia z wykorzystaniem Intelino były ciekawe, angażującego uczniów do kreatywnego myślenia oraz sprzyjające rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Warto dodać, że #Laboratoria przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na jeszcze większe uatrakcyjnienie dotychczasowych lekcji.

Naszym uczniom bardzo przypadły do gustu pociągi Intelino i już mają  nowe pomysły na to,  jak je wykorzystać na kolejnych lekcjach.