• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

•      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W tym dniu na dzieci czekały różne atrakcje przygotowane przez panie nauczycielki, m.in. zabawy integracyjne, zabawy z balonami, chustą animacyjną czy zawody sportowe. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło uśmiechu i radości.

Drogim Przedszkolakom raz jeszcze życzymy wszystkiego co najlepsze oraz uśmiechów każdego dnia.

• DZIEŃ KROPKI

• DZIEŃ
            KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i odkrywania  talentów. W tym dniu cała uwaga skupiła się na „kropkowych” zadaniach. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych,  rysowały i realizowały własne pomysły. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały  opowiadania o losach malej dziewczynki Vashti, która dzięki wspaniałej nauczycielce uwierzyła we własne możliwości. Dowiedzieliśmy się jak wielką moc ma niewielka kolorowa kropka.

• Laboratoria Przyszłości – wrzesień

• Od początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły rozwijają się, ale przy tym także świetnie bawią, dzięki udziałowi w projekcie #Laboratoria Przyszłości.

Prawdopodobnie, każdemu z nas marzyło się przeniesienie swojego rysunku do świata rzeczywistego, nadanie mu realnego kształtu i formy. We wrześniu, nasi uczniowie, przekonali się, że jest to jak najbardziej możliwe i że nie potrzeba do tego supermocy, ale wiedza, umiejętności, cierpliwość i odpowiednie zaplecze sprzętowe.

Pod opieką Pana Piotra Piotrowskiego uczniowie poznawali tajniki programu projektowego TINKERCAD. Program pozwala na projektowanie różnorakich brył, które to następnie mogą zostać wydrukowane przez drukarkę 3d i tak się też stało.  Nasi uczniowie samodzielnie zaprojektowali personalizowane zawieszki do kluczy do pracowni lekcyjnych, a następnie wydrukowali je za pomocą drukarki 3d zakupionej ze środków pochodzących z projektu #Laboratoria Przyszłości.

Zawieszki są nie tylko efektowne, ale służą już na co dzień – niby mała rzecz, a jednak przyjemnie patrzeć na efekty swojej pracy, które znalazły zastosowanie w życiu codziennym.

• ZEBRANIA Z RODZICAMI 15.09, godzina 16:30

• Budynek przy ulicy Szkolnej

klasa 4a - sala nr 9

klasa 4b - sala nr 14

klasa 5 - sala nr 10

Budynek przy ulicy Kochanowskiego

klasa 6a - sala nr 4

klasa 6b - sala nr 2

klasa 7 - sala nr 6

klasa 8a - sala nr 1

klasa 8b - sala nr 3

• SPOTKANIE Z POLICJANTAMI!

• Początek roku szkolnego to, między innymi, czas na przypomnienie uczniom szeroko
            pojętych zasad bezpieczeństwa, dlatego 7 września 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz przedszkolaków z dzielnicowymi: panem Piotrem Woźniakiem i panem Mateuszem SucheckimCelem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Policjanci  rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich: jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, czy też pies podczas spaceru lub jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań, bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych.

Atrakcją była możliwość obejrzenia  radiowozu, siedzenia za kierownicą  i uruchomienia sygnału dźwiękowego.

Dziękujemy za spotkanie!

KOORDYNATOR: Mirosława Słowik

• Konsultacje

• Informujemy, że od miesiąca września uruchomiliśmy cotygodniowy cykl konsultacji. Nauczyciele udzielają konsultacji  dla uczniów i rodziców  w wyznaczonych dniach i godzinach zgodnie z załączonym harmonogramem. Proszę o zgłaszanie z wyprzedzeniem przez dziennik Librus  potrzeb  w tym zakresie nauczycielowi, z którym chcą się Państwo spotkać.

Zapraszamy zainteresowane osoby na konsultacje, rozmowy, spotkania.

KONSULTACJE - wrzesien

• STYPENDIUM SZKOLNE

• WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO NA ROK 2022/2023 MOŻNA POBIERAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM. S. STASZICA W WILKOWIE-OSIEDLU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 7:00 - 15:00

DOCHÓD NA JEDNEGO CZŁONKA RODZINY NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 600 ZŁ NETTO. NALEŻY WYKAZAĆ DOCHÓD ZA MIESIĄC SIERPIEŃ 2022 R.

WNIOSKI O STYPENDIUM NALEŻY DOSTARCZYĆ DO SEKRETARIATU DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2022 R.