• UWAGA! Kurs z Jerzmanic – Zdrój, Nowej Ziemi, Sępowa i Wilkowa

• Drodzy Rodzice!

Od poniedziałku tj. 5 grudnia 2022 r. kurs z Jerzmanic – Zdrój, Nowej Ziemi, Sępowa i Wilkowa będzie przyspieszony o 5 minut, z powodu pogarszających się warunków pogodowych:

7.25 Jerzmanice – Zdrój,

klasa 8b - sala nr 3

• Wizyta przedszkolaków w bibliotece

• „ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W dniu 17.11.2022r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Wilkowie-Osiedlu. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez panią Karolinę. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej laurkę. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie!

• Laboratoria Przyszłości - listopad

• Czy PROFILAKTYKA musi być nudna? Zdecydowanie NIE!

W listopadzie, uczniowie klas 6-8 pod opieką pani pedagog Kamili Borodacz-Maciejskiej podjęli się niezwykle trudnego zadania - nakręcili film profilaktyczny.

Pani pedagog zadała im jedno pytanie – jaki jest ich sposób na nudę? Jeśli ktoś myśli, że jedyne, co zajmuje młodych ludzi to smartphony, gry i Internet bardzo się w tym momencie zdziwi. Okazuje się bowiem, że nasi uczniowie rozwijają swoje liczne pasje, a niektóre z nich zaskoczyły nawet ich najbliższe koleżanki i kolegów.

Śpiew w zespole ludowym, akrobacje z piłką nożną, gra w koszykówkę, taniec, spacery z psem to pierwsze z pomysłów na nudę, o których opowiedzieli nasi uczniowie. Kolejne, nagrywać będziemy do końca miesiąca.

Wszystko to przy pomocy sprzętu zakupionego dzięki udziałowi w projekcie #Laboratoria Przyszłości. Przy nagrywaniu filmu korzystaliśmy z aparatu Canon EOS M50 Mark II oraz mikrofonu Sennheiser MKE 200.  Wysoka jakość obrazu uzyskanego za pomocą aparatu nie wymaga właściwie żadnej obróbki, z kolei mikrofon przydał się zwłaszcza podczas nagrań na świeżym powietrzu.

Do końca miesiąca będziemy pracować nad kolejnymi nagraniami, które następnie zmontujemy tworząc z nich spójny film.

A dlaczego film o sposobie na nudę? Bo nuda źle wpływa na samopoczucie a w konsekwencji na zdrowie psychiczne. Dlatego tak ważne jest rozwijanie w sobie pasji. Możliwe, że dzięki zajęciom w ramach #Laboratoriów Przyszłości, nie jeden z naszych uczniów odkryje w sobie pasję do filmowania i fotografii.

Na razie zapraszamy do obejrzenie fotosów z planu zdjęciowego. Premiera filmu na stronie internetowej szkoły pod koniec miesiąca.

• Mój różaniec

• Każdego roku w miesiącu październiku uczniowie klasy III szkoły podstawowej biorą udział w konkursie: "Mój różaniec". W tym roku prace konkursowe przygotowało 15 uczniów. Komisja konkursowa wyróżniła wysiłki 3 uczniów. Nagrodzone różańce to prace:

Amelii Kaczmarek, Mai Radzioch oraz Leny Żytomirskiej.

Serdecznie gratuluję wyróżnionym uczennicom i dziękuję pozostałym za piękne, pomysłowe prace.

• Dzień Postaci z Bajek

• W piątek 5.11.2022r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Z okazji Dnia Postaci z Bajek, uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję przebrać się za ulubionych bohaterów bajek i filmów. Na naszych korytarzach można było spotkać m.in. smerfy, Boba Budowniczego, Gnijącą Pannę Młodą, Shreka, Minionka, Czerwone Kapturki, jednorożce, wilk, czarownice, księżniczki, zwierzęta i wiele innych.

Klasa 5b wraz z wychowawczynią p. Emilią Siwiak odwiedziła oddziały przedszkolne i przeczytała przedszkolakom baśnie. Nasze maluchy poznały m.in. historie „Jasia i Małgosi”, „Trzech Małych Świnek” oraz „Wilka i Siedmiu Koźlątek”. Dzieci słuchały bardzo uważnie i miały także okazję odpowiadać na pytania do usłyszanych bajek.

Dziękujemy za świetną zabawę!

• Dzień Świętego

• Dnia 28.10.2022 r. w szkole odbył się" Dzień Świętego". W tym dniu uczniowie klas VIb i  VIIIa przeprowadzili w klasach IV- VIII quiz " Czy znasz tego świętego". Ukierunkowanie na konkretnego świętego było wskazówką na codzienną drogę świętości i dobra. Myśl przewodnia quizu- każdy może być święty. Najlepiej zaprezentowała się kl. VI a najwięcej świętych odgadł uczeń kl. VIII a .