6 marca odbył się XXIV Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”. Powiatowy etap zmagań młodych recytatorów zorganizowany został w salach Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego mieszczącego się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Złotoryi.
Wzięło w nim udział 37 uczestników, w tym 20 w kategorii „młodsi” ze szkół podstawowych klasy IV-VI i 17 z kategorii „starsi” - klasy VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Uczniów przygotowywało łącznie 20 nauczycieli.
Funkcję jurorów pełniły 4 osoby:
- Pani Jolanta Wróblewska,
- Pani Beata Franczak,
- Pani Joanna Kaczmarska,
- Pani Marta Skraba.
Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
- w kat. „młodsi” – uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Maja Kondys ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie - Osiedlu
- w kat. „starsi” – uczniowie klasy VII –VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum:
I miejsce: Zofia Kondys ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie - Osiedlu
