Aktualności
"Złota dycha" Bieg uliczny w ramach Dni Złotoryi - 31 maja - Rynek Złotoryjski
Bieg „Pluszowego Misia”
Szanowni Państwo,
z ogromną radością zapraszamy Państwa do udziału w Charytatywnym Biegu „Pluszowego Misia”, który odbędzie się po raz pierwszy w ramach Powiatowego Dnia Dziecka 2025 w Wilkowie-Osiedlu, 1 czerwca br. (niedziela).
To wyjątkowe wydarzenie łączy sport, integrację i charytatywny cel – dochód z dobrowolnych cegiełek zostanie przeznaczony na potrzeby wychowanków domów dziecka.
📍Szczegóły wydarzenia:
🏃♀️🐻 Bieg „Pluszowego Misia”
🗓 Data: 1 czerwca 2025 r.
🕛 Start: godz. 12:00
📍 Miejsce: tereny zielone przy Domu Dziecka w Wilkowie-Osiedle
📏 Dystans: 3000 m (trasa parkowo-leśna: asfalt i szuter)
💸 Udział: BEZPŁATNY (możliwość wsparcia poprzez dobrowolną cegiełkę)
🎁 Na mecie: pluszowy miś dla każdego uczestnika
🎖 Medale dla I–III miejsca (kobiety i mężczyźni)
📸 Relacja foto-wideo, pakiety startowe, opieka medyczna
❗ Wiek uczestników: od 17 r.ż.
❌ Zakaz kijków i biegania z psami
🔗 Zapisy online do 28 maja: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=11023
Z wyrazami szacunku,
Dyrektor
Domów Dziecka
w Wilków-Osiedle
Adrian Pożoga
tel. 76 8783177
Konkurs OZE dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa kontynuuje działania na rzecz wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE). Już 5 maja 2025 r. ruszyliśmy z akcją informacyjno-promocyjną skierowaną w szczególności do najmłodszych. Chcemy zainteresować uczniów szkół podstawowych, pedagogów i rodziców tematyką OZE i zwrócić ich uwagę na potencjał, który technologie OZE przynoszą nie tylko w makroskali, ale przede wszystkim lokalnie. O tym opowiadamy w spocie promocyjnym oraz na Facebook-u (profil „Nagrody z energią”).
Zainteresowanych tematyką OZE uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych z terenów gmin wiejskich i miejsko-miejskich zapraszamy do udziału w konkursie „Energia z rolnictwa”. Sekret „6Z” opowiedziany w spocie, czyli 6 podstawowych zalet OZE, ma stanowić inspirację do stworzenia własnej historii o OZE, którą można przedstawić w formie pracy konkursowej na wybrany temat:
- wieś lub gmina zielonej transformacji (rozumiane jako wieś lub gmina efektywna energetycznie, wykorzystująca technologie OZE z uwzględnieniem potencjału energetycznego gospodarstw rolnych znajdujących się na terenie gminy)
- moje rodzinne gospodarstwo zielonej transformacji (rozumiane jako gospodarstwo efektywne energetycznie, wykorzystujące technologie OZE z uwzględnieniem potencjału energetycznego gospodarstwa rolnego).
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII, mieszkających i uczących się w Polsce w szkołach podstawowych zlokalizowanych na terenie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich i będzie realizowany w dwóch kategoriach:
- kategorii prac indywidualnych – prace indywidualne uczniów szkoły podstawowej z klasy IV-VI,
- kategorii prac grupowych – prace grupowe zespołów klasowych ze szkoły podstawowej złożone z uczniów z klas VII-VIII
W kategorii prac indywidualnych zadaniem konkursowym będzie wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice, w formacie nie większym niż A3 z wyłączaniem form przestrzennych. W kategorii prac grupowych zadaniem konkursowym będzie realizacja filmu w formacie mp4 o długości od 1 minuty do maksymalnie 3 minut, zrealizowany w oparciu o indywidualną koncepcję zespołu np. reportaż, piosenka w formacie mp4.Zgłoszenia konkursowe należy wysłać w okresie od 19.05.2025 r. do 06.06.2025 r. poprzez stronę internetową dedykowaną konkursowi www.nagrodyzenergia.pl. Tutaj znajdziecie także Regulamin konkursu oraz informacje o nagrodach. Startuj po nagrody z energią!
Dzień Ziemi
29 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Celem tego dnia było promowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat życia oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.
Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję tego święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze. Przedszkolaki z pomocą swoich Pań przeprowadziły proekologiczną akcję społeczną. Samodzielnie przygotowały ulotki informujące o tym jak ważna jest ochrona naszego środowiska. Następnie podczas marszu z okazji Dnia Ziemi rozdawały ulotki mieszkańcom Wilkowa. Na koniec wszystkie grupy zadbały o uporządkowanie najbliższego otoczenia wspólnie zbierając śmieci. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.
1
Warsztaty przyrodnicze
W poniedziałkowy poranek 28 kwietnia przedszkolaki miały okazję zapoznać się z kurą Jadwigą podczas warsztatów przyrodniczych. Dzieci miały możliwość poznać charakterystyczne cechy kury, warunki jej życia oraz smakołyki pokarmowe. Największe zainteresowanie wzbudziło głaskanie naszego gościa. W czasie zajęć można było wzbogacić swój słownik nowymi terminami. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy byli zachwyceni!
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące autyzmu mające na celu budowanie wśród dzieci wrażliwości społecznej w tym zakresie. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami z autyzmem.
Z życia przedszkolaka
Dnia 25 marca naszą szkołę odwiedził niezwykły gość- wielbłąd Alladyn. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki dowiedziały się co wielbłąd gromadzi w garbach, gdzie magazynuje wodę oraz ile taczek trawy potrafi zjeść. Było to niezwykłe doświadczenie! #ZagrodauKowala
DOJAZD UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WILKOWIE - OSIEDLU Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI – AUTOBUSY firmy MAJA – TRANS od 12 maja do 15 maja 2025 r. (na czas egzaminów)
Dzień Flagi
„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste tworząc sensoryczną flagę Polski. 30 kwietnia przedszkolaki stworzyły swoimi małymi odbiciami dłoni flagę, która pięknie zdobiła tereny zielone naszej szkoły. W trakcie pracy było dużo radości, śmiechu i dumy – każdy z dumą pokazywał swoje odbicie. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe należy szanować.
Później w salach w postawie na baczność przedszkolaki zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście.
Święto Konstytucji 3 maja
W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W dniu 30.04.2025r. akademię z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowali uczniowie klasy VIIa z opiekunkami, panią Łucją Kaczmarek i Moniką Szewczuk.
Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z konstytucją: „ 3 Maj” , „Hymn 3 maja”.
Na zakończenie obejrzano prezentację multimedialną „Dzieje Polski”, wspólnie zaśpiewano hymn szkoły. Apel obudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawił wydarzenia historyczne.
Wycieczka do Proboszczowa
16 kwietnia uczniowie klas 2a i 3a odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne, które prowadzą państwo Martyna i Kamil Nowak. Uczniowie brali udział w warsztatach malowania ekotoreb. Farby się lały, pomysły kwitły, a alpaki z zaciekawieniem obserwowały dzieła. Każdy uczestnik stworzył unikalną torbę, która nie tylko jest praktyczna, ale i pełna osobistego stylu. A wszystko to w towarzystwie alpak. Atrakcji było naprawdę dużo, alpaki można było głaskać, przytulać i karmić. Te sympatyczne zwierzęta chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu u stóp Ostrzycy.
Rekrutacja
Rekrutacja do oddziałów wychowania przedszkolnego
UWAGA
w ramach postepowania rekrutacyjnego
w roku szkolnym 2024/25 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Wilkowie-Osiedlu informuje o naborze do punktu przedszkolnego, oddziałów wychowania przedszkolnego i kl. I
W związku z powyższym:
Jeżeli dziecko uczęszczało do tej pory do oddziału przedszkolnego i w roku 2025/26 ma kontynuować, od 10 do 14 lutego 2025 r. odbywa się złożenie deklaracji o kontynuowaniu – Zał. Nr 1 druki do pobrania również w sekretariacie lub u wychowawców oddziałów
Jeżeli dziecko nie uczęszczało do tej pory do oddziału przedszkolnego lub punktu przedszkolnego w dniach od 3 marca do 14 marca 2025 r. :
1. Rodzice dzieci 3- letnich wypełniają Wniosek o przyjęcie do punktu przedszkolnego Zał. Nr 2
2. Rodzice dzieci 4 – letnich wypełniają Wniosek o przyjęcie do punktu przedszkolnego (zwłaszcza jeśli dziecko ma przebywać tu powyżej 5 – u godzin) Zał. Nr 2 lub Wniosek o przyjęcie do oddziału wychowania przedszkolnego ( tylko 5 godzin). Zał. Nr 3
3. Rodzice dzieci 5- letnich wypełniają Wniosek o przyjęcie do oddziału wychowania przedszkolnego. Zał. Nr 3
4. Rodzice dzieci 6 –letnich wypełniają Wniosek o przyjęcie do oddziału wychowania przedszkolnego. Zał. Nr 3
Nabór do klasy I
Dzieci z obwodu szkoły ( Wilków – Osiedle, Wilków, Leszczyna, Prusice, Sepów, Jerzmanice Zdrój, Nowa Ziemia )są przyjmowane do kl. I na podstawie zgłoszenia od 3 marca do 14 marca 2025 r. – druki do pobrania również w sekretariacie lub u wychowawców oddziałów Zał. Nr 4
Nabór w postępowaniu uzupełniającym odbywa się od 14 kwietnia do 18 kwietnia 2025 r. – druki do pobrania również w sekretariacie Zał. Nr 5
Wnioski i deklaracje należy złożyć w sekretariacie szkoły w godz. 7.00 – 15.00
Uwaga
Wyniki naboru : lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych podana będzie do publicznej wiadomości w dniu 14 kwietnia 2025 r. na tablicy informacyjnej w szkole.
W przypadku zapisania dziecka z naszego obwodu do innej szkoły lub przedszkola proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny
nr tel. 76 8783 272
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie-Osiedlu
Bożena Buzała
Załączniki:
Jajko czy kura, czyli o wielkanocnej tradycji robienia pisanek.
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi. Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję nauczyć się tworzenia pisanek tradycyjna techniką batikową.
Zajęcia terenowe w Rezerwacie Przyrody „Wąwóz Siedmicki”
Zajęcia terenowe w Rezerwacie Przyrody „Wąwóz Siedmicki”- z nowego programu edukacyjnego pt. "Świadomość Ziemi - edukacja ekologiczna i zrównoważony rozwój", skierowanego do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, których organizatorem było Centrum Nauki o Ziemi Sudecka Zagroda Edukacyjna. Uczestnikami zajęć- podobnie jak w lutym, byli uczniowie klasy 5 i 6b.
10 kwietnia 2025 r.
Leśna droga okazała się trochę wyboista, jednak autobus bardzo zgrabnie omijał te największe. Tablica: Siedmica.
Wejście do wąwozu. Rezerwat przyrody. Krótka instrukcja czego nie wolno a co jest niedopuszczalne.
Godzinna wędrówka wzdłuż chwilami spokojnie płynącego potoku jednak o charakterze typowo górskim, wartko płynąca, z małymi podpiętrzeniami, przepięknymi meandrami, podmytym brzegiem. Bogata w tlen i zimna.
Wokół las. Las stojący w gotowości. Czekający na ciepło, które wnet ma nadejść. Odkrywający wczesnowiosenne rośliny runa leśnego spieszące się ze wzrostem, kwitnieniem i wydaniem nasion zanim liście drzew zasłonią im tak potrzebny dostęp do światła. Ale one już będą po wszystkim a zgromadzone cukry wystarczą na zaspokojenie już małego głodu.
Wąska ścieżka w górę. Piękne błotko. Tor przeszkód. Dwa razy przeskok przez potok. Kąpiel niektórych choć ręczniki zostały w domu.
Opisujemy pogodę. Dokonujemy pomiarów parametrów wody i gleby- uczyliśmy się tego na zajęciach stacjonarnych w Dobkowie.
I wyszło zza chmur słońce. Ogrzaliśmy się jego ciepłem.
Klasy ósme odwiedziły szkoły ponadpodstawowe w Złotoryi
11 kwietnia odbyły się Dni Otwarte w Zespole Szkół Zawodowych oraz Liceum Ogólnokształcącym w Złotoryi.
Ósmoklasiści wraz z wychowawczyniami najpierw odwiedzili ZSZ, gdzie zajęły się nimi uczennice tamtej szkoły. Dziewczyny oprowadzały klasy ósme po pracowniach, w których nasi uczniowie oglądali prezentacje o poszczególnych kierunkach kształcenia i wysłuchali informacji od nauczycieli i młodzieży. Ósmoklasiści obejrzeli także pokaz musztry i pomocy przedmedycznej oraz brali udział w konkursach i quizach. Niektórzy zdobyli już piątki na nowy rok szkolny!
Atrakcji było naprawdę dużo, ale czas naglił i trzeba było przejść do LO. Tu także w auli nasi uczniowie obejrzeli prezentację o szkole, mogli zadawać pytania, a potem zwiedzali LO i poszczególne klasy. Tu również była okazja do udziału w quizach i zdobywania ocen bardzo dobrych z różnych przedmiotów, które zostaną wpisane pierwszoklasistom we wrześniu nowego roku szkolnego.Miło było spotkać naszych dawnych uczniów w obydwu szkołach, zwłaszcza, że byli zaangażowani w organizację tego wydarzenia.
Wyjazd był bardzo udany i życzymy, aby każdy ósmoklasista dostał się do wybranej szkoły i klasy!
Nabór na stanowisko ratownika wodnego
O G Ł O S Z E N I E
Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Wilkowie-Osiedlu zatrudni na umowę zlecenie do nadzoru
basenu kąpielowego
w okresie od 7 lipca 2025 r. do 17 sierpnia 2025 r.
ratownika wodnego
Wymagania obowiązkowe:
- obywatelstwo polskie,
- pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych,
- nieposzlakowana opinia,
- wykształcenie - min. średnie,
- aktualne uprawnienia ratownika wodnego, posiadanie dokumentu potwierdzającego kwalifikacje o pozytywnym ukończeniu szkolenia ratownika wodnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym;
- aktualna legitymacja ratownika wodnego lub dokument potwierdzający przynależność w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa, posiadanie zaświadczenia o pełnieniu służby lub członkostwie w podmiocie uprawnionym do ratownictwa, oraz patent przydatny w ratownictwie wodnym,
- aktualne zaświadczenie o ukończonym kursie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu Ratownika KPP. Posiadanie dokumentu potwierdzającego kwalifikacje o pozytywnym ukończeniu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika zgodnie z Ustawą z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Dodatkowe informacje pod nr tel. 76 8783 272
Warsztaty dla rodziców - Fundacja ANIMUS
Rodzicu,
mamy coś wyjątkowego dla Ciebie.
Warsztaty umiejętności wychowawczych, na których poruszane są różne problemy wychowawcze (np. stawianie granic, obsadzenie dziecka w roli, rozwiązywanie konfliktów).
Zapraszamy na spotkania w dniach 08.04.2025 - g. 16:30, 29.04.2025 g.
16:30, 13.05.2025 r. g. 16:30, 27.05.2025 r. g. 16:30, 10.06.2025 r. g.
16:30, 24.06.2025 r. g. 16:30.
Miejsce - Fundacja ANIMUS, Złotoryja ul. Basztowa 12, II p.
Jest to warsztat na podstawie książki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.
Będą to warsztaty praktyczne z dużą dozą zaangażowania w działania naszych uczestników.
Polecam.
Poprowadzi zajęcia mgr inż. Łucja Marchaj-Miller, która jest po szkoleniu pn. Szkoła dla rodziców i wychowawców oraz obecnie podczas studiów psychologicznych.
Zapraszamy do zapisów. Tel. 692 806 867.☎
Nie może Ciebie zabraknąć 🙂
Zajęcia są bezpłatne.
Pamiętajcie o przekazaniu na nas swojego 1,5% podatku - KRS 0000315596.👈
Razem możemy więcej.💪🤩
--
Ślę dużo serdeczności
Łucja Marchaj-Miller
Prezes Zarządu Fundacji ANIMUS
Tel. + 48 692 806 867
Siedziba:
Wilków Osiedle
Ul. Kopernika 7
59-500 Złotoryja
Twój 1% podatku ma MOC pomagania!
Zbieramy na świetlicę dla dzieci.
KRS 0000315596.
W imieniu dzieci DZIĘKUJEMY :-)
Rekrutacja
Konkurs plastyczny "POLICJA JEST KOBIETĄ"
Archiwum Aktualności